Vzdělávací programy nabýzené naší školou

Střední škola profesní přípravy připravuje pro širokou veřejnost vzdělávací programy, které jsou tvořeny tak, aby účastníci efektivně zvládli studium i zkoušku z profesní kvalifikace. Absolventi vzdělávacích programů získají kompetence v souladu s požadavky kvalifikačního standardu Národní soustavy kvalifikací (NSK). http://www.narodnikvalifikace.cz/

Řemeslná výroba perníků

Je zaměřen na jednoduché činnosti při výrobě perníků a perníkových těst. Pracovník řemeslné výroby perníků zajišťuje výrobu těsta, tvarování, pečení, dohotovení a balení výrobků. Je schopen připravit toto zboží k prodeji, vystavit a prodávat vybraný sortiment. Uplatní se i při obsluze strojů a zařízení v potravinářské výrobě.
Výuka je koncipována tak, aby absolvent složil zkoušku profesní kvalifikace v oboru: Řemeslná výroba perníků (kód:29-042-H).
Program má vazbu na povolání: Cukrář

Úpravy a opravy oděvů

Je zaměřen na úpravy a opravy dámských a pánských oděvních výrobků dle tělesných rozměrů nebo požadavků zákazníka, provádí opravy různých oděvních výrobků.
Výuka je koncipována tak, aby absolvent složil zkoušku profesní kvalifikace v oboru: Úpravy a opravy oděvů (31-009-H).
Program má vazbu na povolání: Úpravář oděvů

Šička interiérového vybavení

je zaměřen na výrobky z textilu a z dalších zpracovatelsky podobných materiálů pro účely bytového a interiérového vybavení např. textilních dekorací, stolního a ložního prádla.
Výuka je koncipována tak, aby absolvent složil zkoušku profesní kvalifikace v oboru: Šička interiérového vybavení (31-029-H).
Program má vazbu na povolání: Šička interiérového vybavení

Šička oděvních výrobků

Je zaměřen na jednotlivé technologické operace ve výrobě oděvů vedoucí k zhotovení výrobků nebo polotovarů.
Výuka je koncipována tak, aby absolvent složil zkoušku profesní kvalifikace v oboru: Šička oděvních výrobků (31-034-E).
Program má vazbu na povolání: Šička oděvních výrobků

Pracovník provozu prádelny

Je zaměřen na bezpečnost práce, hygienu při práci, technologii praní, technologii žehlení, textilní materiály a produkty.
Výuka je koncipován tak, aby absolvent složil zkoušku profesní kvalifikace v oboru: Pracovník provozu prádelny (kód: 31-018-H).
Program má vazbu na povolání: Pracovník prádelen a čistíren

Pracovník provozu chemické čistírny a provozu mokrého čištění

Je zaměřen na bezpečnost práce, hygienu při práci, technologii praní a čištění, technologii žehlení, textilní materiály a produkty vyrobených z usní a kožešin.
Výuka je koncipován tak, aby absolvent složil zkoušku profesní kvalifikace v oboru: Pracovník provozu chemické čistírny a provozu mokrého čištění (kód: 31-019-H).
Program má vazbu na povolání: Pracovník prádelen a čistíren

Výpomoc při přípravě pokrmů

Je zaměřen na nenáročné pracovní činnosti ve společném stravování na úseku přípravy jídel. Uplatnění najde i v dalších oblastech poskytujících stravovací služby, např. výrobny studené kuchyně, teplé kuchyně a provozovny rychlého občerstvení.
Výuka je koncipována tak, aby absolvent složil zkoušku dílčí kvalifikace v oboru: Výpomoc při přípravě pokrmů (kód: 65-005-E).
Program má vazbu na povolání: Pomocný pracovník v pohostinství

Výpomoc při obsluze hostů

Je zaměřen na hygienické předpisy ve veřejném stravování, bezpečnost při práci, druhy nápojů, ošetřování a skladování nápojů a surovin na úseku obsluhy, inventář používaný ve veřejném stravování, jednoduchou obsluhu a komunikaci s hosty.
Výuka je koncipována tak, aby absolvent složil zkoušku profesní kvalifikace v oboru: Výpomoc při obsluze hostů (kód: 65-012-E).
Program má vazbu na povolání: Pomocný pracovník v pohostinství


Získání profesních kvalifikací Výpomoc při přípravě pokrmů (65-005-E) a Výpomoc při obsluze hostů (kód: 65-012-E) opravňuje uchazeče k vykonání závěrečné zkoušky vedoucí k výučnímu listu v oboru Stravovací a ubytovací služby (kód. 65-51-E). Zkoušku lze složit na škole, kde se tento obor vyučuje, v termínu konání závěrečných zkoušek žáků denního studia.

Pro účely živnostenského oprávnění lze poskládat profesní kvalifikace Pracovník provozu prádelny (kód: 31-018–H) a Pracovník provozu chemické čistírny a provozu mokrého čištění (kód: 31-019-H) do úplné profesní kvalifikace a vykonávat celé povolání Pracovník prádelen a čistíren (kód: 31-99-H/11).