Kuchařské dovednosti 2024

17. dubna 2024 se na půdě naší školy uskutečnila již tradiční regionální kuchařská soutěž „Kuchařské dovednosti 2024“. Soutěžila dvoučlenná družstva, složená ze žáků oboru kuchařské práce, a to od 1. do 3. ročníku. V letošním roce měli soutěžící za úkol připravit v časovém limitu 240 minut oběd pro 4 osoby za dodržení následujícího zadání:
- Polévka Kulajda
- Moravský vrabec
- Zelí hlávkové bílé (červené)
- Bramborové knedlíky (špalíčky..)
- Lívanečky s přízdobou
Zúčastněné školy:
- SŠ a ZŠ Hostinné
- SŠPP Hradec Králové
- SŠ Lomnice nad Popelkou
- SŠ a ZŠ Nové Město nad Metují
- SŠ a ZŠ Žamberk       
Ze soutěže se z důvodu nemoci omluvila pozvaná družstva ze SOŠ Liberec a z VOŠ, SŠ, ZŠ a MŠ Štefánikova Hradec Králové. Po celou dobu soutěže žáky bedlivě pozorovala odborná komise, složená z odborníků na gastronomii, v čele s panem Jaroslavem Runštukem. Před komisí žáci prezentovali hotové výrobky, přičemž součástí hodnocení byly i záludné otázky ze strany komise. Nutno konstatovat, že všechna družstva odvedla skvělé výkony, nicméně vítěz může být jenom jeden. Zlatou medaili si nakonec odvezli žáci ze ZŠ a SŠ Hostinné. Naši školu reprezentovali žáci 2. ročníku Gabriel Grützner a Michaela Záklasníková, kteří předvedli výborný výkon a umístili se na 2. místě. Oběma gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy! Soutěž se uskutečnila za finanční podpory Královéhradeckého kraje. Díky tomu všichni soutěžící žáci obdrželi hodnotné ceny, medaile a diplomy. Věříme, že získali i zajímavé zkušenosti a strávili v naší škole příjemný den. Mgr. Hana Prymšová