VOŇAVÉ PEČENÍ

Dne 5. dubna 2018 se žáci naší školy z oboru pekařské práce zúčastnili celostátní přehlídky Odborných učilišť s názvem „VOŇAVÉ PEČENÍ“ v Odborném Učilišti a Praktické škole v BRNĚ. Téma letošní přehlídky bylo „Dětská párty“ Soutěže se účastnilo deset žáků z pěti Odborných učilišť. Jejich úkolem bylo ve stanoveném časovém limitu vyrobit:
- 1 velký koláč podle vlastního receptu a fantazie
- 10 ks ručního rohlíku a pletýnky
-  výrobky z 0,5 kg listového těsta.
Naši školu reprezentovali žáci ze třídy Pk2 Diana a Kristián. Díky jejich pečlivé přípravě za vedení učitelky odborného výcviku Mgr. Jarmily Uhrové se jim podařilo připravit výrobky, které svým vzhledem i chutí splňovaly i ta nejpřísnější kritéria odborné komise a nemusel by se za ně stydět ani zkušený pekař. Vzhledem k tomu, že výkony všech soutěžících byly velmi vyrovnané, rozhodla se odborná komise udělit všem stejná ocenění. Všichni žáci si tak odnesli Pamětní list a zajímavé ceny jako upomínku na příjemně strávený den v Brněnském učilišti.
 Za vzornou reprezentaci školy oběma našim žákům děkujeme!