Srdce na talíři 2017

Dne 22. března 2017 se naše žákyně Tereza Šindelářová a Adéla Rejlová zúčastnily celostátní gastronomické soutěže SRDCE NA TALÍŘI v Městci Králové.Jejich úkolem bylo připravit BAGETU NA SVAČINU a prostřít SVATEBNÍ TABULI pro 2 osoby. Na soutěž se obě velice pečlivě připravovaly, zejména sestavení svatební tabule, včetně výběru meníčka s vhodnými nápoji, věnovaly patřičnou péči. Pro tuto slavnostní příležitost si vybraly sadu stříbrného nádobí a celou ji vyladily do světle modré barvy. Při přípravě bagety využily svoje dovednosti z přípravy studených výrobků na odborném výcviku a zvolily cereální bagetu s hermelínovým salátem a ředkvičkami. Po uplynutí stanoveného limitu 60 minut na každou disciplínu musely ještě svoje počínání obhájit před odbornou komisí, složenou ze členů Asociace kuchařů a cukrářů a hostem celé soutěže, herečkou Markétou Hrubešovou. Nutno dodat, že porota soutěžící nijak nešetřila a kladla opravdu záludné otázky. Naše žákyně se však nedaly a obstály na výbornou.V obrovské konkurenci 21 dvoučlenných družstev z celé republiky se umístily na úžasném 3. místě.
Za vzornou reprezentaci školy oběma děkujeme
!