Soutěž „PEKAŘSKÉ RUCE“ 2017

Dne 3. května 2017 se uskutečnila v Odborném učilišti v Mohelnici přehlídka pekařských dovedností za účasti pěti dvoučlenných družstev z různých koutů republiky.Naši školu zde reprezentovaly žákyně prvního ročníku Diana a Rozálie.

Úkolem soutěžících bylo připravit koláče dle vlastní receptury a dále chléb a vánočku z jednotného těsta.

Odborná komise hodnotila nejen zručnost při práci s těstem a fantazii soutěžících, ale i dodržování hygieny práce a v neposlední řadě závěrečnou prezentaci výrobků. Důležitým kritériem byla také výsledná chuť připravovaných koláčů.

Naše žákyně se na tuto akci velmi pečlivě připravovaly pod vedením paní učitelky Uhrové. Při samotné soutěži si obě vedly výborně, jejich výrobky patřily k těm nejlepším. Odborná komise se nakonec rozhodla, že všechny soutěžící odmění stejně a nebude vyhlašovat vítěze. Každý tak odjížděl domů s pocitem vítěze a navíc s diplomem a krásnými cenami.
Oběma děvčatům děkujeme za vzornou reprezentaci školy!