Soutěž pečovatelů

Dne 14.4.2016 se v Odborném učilišti v Hořicích konala soutěž odborných dovedností v oboru Pečovatelské služby, které se zúčastnilo pět dvoučlenných družstev. Naši školu reprezentovaly žákyně Václava Janošičová a Lucie Hahnová z 3. ročníku oboru Pečovatelské práce.  

Soutěž byla sestavena z pěti disciplín:

  • Test všeobecných teoretických znalostí a první pomoc
  • Hygienická péče o novorozence a úprava lůžka bez klienta
  • Žehlení a skládání pracovního oblečení
  • Výroba polštářku
  • Příprava a prezentace palačinek

Naše žákyně prokázaly při plnění jednotlivých úkolů velmi dobré teoretické i praktické vědomosti a dovednosti. Při výrobě polštářku je trochu zradil šicí stroj, takže nakonec obsadily čtvrté místo za pořádajícím OU Hořice, OU Černovice a OU Žamberk. Soutěžní pole uzavřelo na 5. místě družstvo ze SŠ a ZŠ Nové Město nad Metují. I přes nevděčnou „bramborovou medaili“ si děvčata přivezla spoustu zážitků a zkušeností a zaslouží si poděkování za vzornou reprezentaci školy.