O nejlepší bramborový salát

Dne 18. prosince 2018 se uskutečnila v naší škole tradiční kuchařská soutěž na téma „O nejlepší bramborový salát“. Tato soutěž patří již několik let mezi oblíbená zpestření předvánočního času na naší škole. Zúčastnit se jí mohli žáci všech ročníků oboru kuchařské práce a její zadání spočívalo v přípravě 1 kg bramborového salátu podle vlastní receptury. Jediným závazným kritériem bylo použití brambor jako hlavní suroviny, jinak mohli žáci popustit uzdu svojí fantazie. Letošní soutěže se zúčastnilo deset žáků z 1., 2. a 3.ročníku. Výsledné saláty mohli přijít ochutnat všichni žáci a učitelé ze školy, kteří se chtěli podílet na hodnocení. Každý ze salátů byl něčím zajímavý a vybrat ten nejlepší nebylo snadné. Hodnocení probíhalo anonymně, výsledky tedy byly naprosto objektivní. Letošní ročník byl ojedinělý, protože všechny medaile si tentokrát odnesli žáci 1. ročníku a „natřeli“ to tak svým starším spolužákům. Všichni ocenění žáci obdrželi pěkné ceny a diplomy, všichni ostatní pak drobné dárky. Celá soutěž nám všem opět zpříjemnila nadcházející předvánoční čas, za což všem zúčastněným děkujeme a oceněným gratulujeme! Výsledky soutěže: 1. místo – Petr Pajak, K1B 2. místo – Kamila Siváková, K1B 3. místo – Lukáš Pajak, K1B