Nechodím sem zbytečně - soutěž dřevozpracujících oborů

Ve čtvrtek 21. 4. 2016 se v Odborném učilišti v Hostinném účastnili naši žáci již tradiční a prestižní soutěže dřevozpracujících oborů „Nechodím sem zbytečně“. Hlavním tématem byla výroba čínské excentrické poličky na miniatury.

Nejedná se o práci nijak snadnou, neboť vyžaduje velký cvik a přesnost. Naši žáci – jmenovitě Filip Uher ze 3. ročníku a Matěj Malý z 2.ročníku oboru Tesařské práce, se však zhostili úkolu důstojně. Kvalitní práce a dobrý výsledek testu odborných znalostí jim zajistily páté místo z deseti dvoučlenných týmů. Ačkoli se jedná o umístění až ve středu soutěžního pole, je třeba brát v úvahu fakt, že nás porazily pouze truhlářské specializace, kterým byl zadaný úkol profesně bližší. Gratulujeme vítězům a ctíme poražené.