Kuchařské dovednosti 2019

Dne 4. dubna 2019 se v prostorách naší školy uskutečnil již 8. ročník regionální soutěže žáků pod názvem „Kuchařské dovednosti 2019“. Naši budoucí kuchaři poměřili své odborné dovednosti s žáky odborných učilišť ze Žamberku, z Hostinného, z Nového Města nad Metují, z Lomnice nad Popelkou a nováčkem soutěže letos bylo družstvo ze SOŠ v Liberci. Celá soutěž byla tentokráte pojata jako „Návrat k tradicím“.
Soutěžní zadání
Z každé školy soutěžilo jedno 3-členné družstvo žáků, které mělo za úkol ve stanoveném čase 3,5 hodiny připravit oběd pro 4 osoby podle vlastních receptur za dodržení následujícího zadání:
- Bramborová polévka
- Guláš z hovězího masa Knedlíky
- Palačinka
Samostatnou kategorii představovala ještě soutěž „O nejlepší bramborovou polévku“, na jejímž hodnocení se podíleli žáci i učitelé z celé naší školy.
Jak se ukázalo, výběr těchto tradičních pokrmů poskytl soutěžícím dostatek prostoru ke kreativitě a umožnil jim povýšit i zdánlivě obyčejná jídla na soutěžní úroveň. Po zhotovení pokrmů každé družstvo prezentovalo své výrobky před odbornou komisí, která měla opravdu nelehký úkol vybrat ty nejlepší. Všechna družstva předvedla vyrovnané výkony, plné originálních nápadů a zajímavých chutí. Součástí hodnocení byla i spolupráce v kolektivu a dodržování hygienických předpisů při práci.
Naši školu reprezentovali žáci Jiří Barvíř a Lukáš Barvíř z 2. ročníku a Patrik Frýda z 1. ročníku oboru kuchařské práce. Všichni tři odvedli výbornou práci a získali zlatou medaili v obou soutěžních disciplínách.
Všem našim soutěžícím gratulujeme k výbornému výsledku a děkujeme za vzornou reprezentaci školy! Soutěž se konala za finanční podpory Královéhradeckého kraje, díky tomu všichni soutěžící obdrželi diplom a medaili a také spoustu zajímavých cen.