Barvy jara a velikonoc - soutěž cukrářu 2018

Dne 8. března 2018 se žáci naší školy zúčastnili 6. ročníku regionální soutěže odborných dovedností nazvanou „Barvy jara a velikonoc“ ve Střední škole Antala Staška v Lomnici nad Popelkou.
V letošním roce reprezentovali naši školu tito žáci:
V cukrářské kategorii Lucie Novotná ze třídy C3 v kategorii kuchařské Jiří Barvíř z K1 pekaře zastupovala Diana Danielová ze třídy Pk2.
Úkolem soutěžících bylo na místě připravit výrobek podle soutěžního zadání v časovém limitu 180 minut. Cukráři připravovali dort na téma „Jarní příroda“, kuchaři 20 ks předkrmů z vajec na téma „Velikonoce tradičně i netradičně“ a pekaři Závin dle vlastní receptury. Celá soutěž letos probíhala v krásném prostředí Lomnického zámku za účasti rekordního počtu soutěžících z devíti škol, a proto jsme moc rádi, že můžeme pogratulovat Dianě Danielové ke stříbrnému poháru v pekařské kategorii. Výborné výkony předvedli i ostatní naši zástupci, a přestože ve velké konkurenci nedosáhli na stupně vítězů, rozhodně naší škole ostudu neudělali. Odvedli výbornou práci a po zásluze si přivezli diplom, krásné ceny a určitě spoustu zážitků a poznatků do budoucna.
Za vzornou reprezentaci školy všem našim soutěžícím děkujeme!