Barvy jara a Velikonoc - soutěž cukrářů 2017

Dne 8. března 2017 se naše žákyně Marie Kolenová z oboru cukrářské práce zúčastnila soutěže odborných dovedností „Barvy jara a velikonoc“, kterou již tradičně pořádá Střední škola v Lomnici nad Popelkou.Úkolem soutěžících bylo na místě dohotovit cukrářský výrobek na dané téma ve stanoveném časovém limitu. Celá soutěž probíhala v krásném prostřední Lomnického zámku a letos poprvé sem měla přístup i veřejnost. Soutěžící tak byli pod drobnohledem, a navíc při práci odpovídali na spoustu všetečných otázek, týkajících se přípravy předváděných dortů. Marušku tato skutečnost nevyvedla z míry a svůj dort s názvem „Jarní snění“ zvládla zhotovit na výbornou s naprostým klidem.Na soutěž se připravovala pod vedením učitelky odborného výcviku Mgr. Zlaty Novákové. Její pečlivá příprava se vyplatila, neboť se umístila na krásném druhém místě a navázala tak na úspěchy našich žákyň z předešlých ročníků této soutěže. Za vzornou reprezentaci naší školy Marušce Kolenové děkujeme.